| Bianca_2521 a întrebat:

Daca imi iese media 4 la o materie, trec clasa? Sunt clasa a 5-a. Trec?

Răspuns Câştigător
| Bubulet a răspuns:

Nu o mai certati atat voi sunteti mai destepti si? daca ti-a iesit 6 pe primul si 4 pe al doilea semestru treci daca nu te duci si dai corijenta aceasta fiind untest dar acum mai nou te pune sa muncesti oricum sper sa nu ramai sepr ca te-a ajutat raspunsul meu

22 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Media anuală sau semestrială? Dacă e doar cea semestrială e posibil să treci. Trebuie să ai 5 media anuală la acea materie şi dacă ai 4 doar pe un semestru atunci trebuie să ai 6 pe al doilea. Dacă e media anuală atunci ai corigenţă.

| J3leU a răspuns (pentru Gizăz):

Nu auzi ma ca media la o maerie nu semestriala

| AdiSR a răspuns:

Dacă îi media anuală 4 nu vei trece. Dacă ai pe primul semestru 6 şi pe al doilea 4 îţi iese. Ideea e să îţi iasă 5 media anuală, nu 4. 5

| ღ♥ღuLyღ♥ღ a răspuns:

Media generala e 4?:O Daca da trebuie sa te duci in vara la scola sa dai un fel de teza, sa zicem pentru ca e din toata materia, si daca iei nota peste 5, cred, vei trece clasa, daca nu o sa repeti incodata cls a5-a. Oricum vei primi scrisoare acasa, eu asa stiu big grin. Noroc~!

| Anutzu14 a răspuns:

Daca iti iese media 4 doar la o materie ramai corigenta daca iti iese media 4 la mai multe materi repeti anul scolar
in caz ca ai doar la o singura materie acesta problema la vara va trebui sa mergi la scl sa dai corigenta
Bafta! si vezi ce faci cu medile aleawinking

| madalicious a răspuns:

Ramai corigenta. Daca treci sau nu se va hotara, doar daca vei trece testul pe care te pune sa-l dai pentru a schimba media. Daca rezultatul testului la care ai ramas corigenta iese mai mare de 4, treci clasa.

| Mirii (:. a răspuns:

Numa daca pe primul semestru ai media 6 la materia respectiva. Daca nu ai trebuie sa-ti dai corigenta.

| Ferenin a răspuns:

Deja faptul ca nu stii atata lucru denota! Stii ce vreau sa zic!

| vlaaddd a răspuns:

Da, treci clasa, stai fara teama.

La anul.

| menotyou444 a răspuns:

Pai.nu stiu ramai coringeta.la materia aia care iei 4 media... dar sa stii ca treci clasa dar toata vara trebuie sa inveti la materia aia si. in septembrie dai un test din toata materia.care ai luat media 4.si daca nul treci mai repeti odata clasa 5 si daca treci... te duci intra 6. sper ca ti-am fost de ajutor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar daca ai media 6, la aceea materie pe primul semestru. Daca iti iese media anuala 4, nu treci.

Bafta`!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da treci dar trebuie sa dai corigenta si s-o iei si ai trecut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In clasa a 5-a media 4 laughing rolling on the floor) ce retardati

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lol.si eu sunt in a 5 a... dar am numai 10 frate... dai corijenta lol.laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Kyro esti tare da ce ratata laughing
hahaha in a 5a 4? ce noobi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cica doar 4 laughing)))))))))
asta n-o avut de lucru

| yunnyaaa a răspuns:

Trebuie sa-ti dai corigenta in toamna.

| KidDu` a răspuns:

Doamne. in clasa a 5. straight face
Esti fata.
Tu ar trebui sa fi un exemplu. straight face
Treci si pune mana pe carte.
Va trebui sa inveti TOTUL la acea materie si la vara te vei duce sa iti dai corigenta.
straight face
Doamne feresthe`ma!
straight face
In clasa a 5? Ce ai de lucru in afara de a invata?
LA ce materie e?
Orice materie ar fi nu cred ca nu puteai sa te straduiesti unpik sa scoti un 5 straight face
Lenea e cucoana mare happy!
papa
Succces!

| NeveR GivE uP™ a răspuns:

Lasati nu mai speriati fata na n-o invatat asta e o sa dea corigenta si o sa treaca pun pariu ca eu stiu prin ce trece ca nici eu n-am reusit sa trec clasa 6 da oricum bafta multa

| Vizcheck a răspuns:

Daca iti iese la o materie da dar daca iti iese la 3 nu

| ionela_3033 a răspuns:

Normal ca treci daca te duci in vara si dai corigenta desigur daca o si iei treci clasa...big grin

| alexya_4581 a răspuns:

Da treci dar dai corigenta la materia aia:d