| Rihanna_3638 a întrebat:

Daca in liceu imi place mai mult romana, engleza si geografia(sectie umana) ce facultate pot alege? Nu vreau facultatea de litere.

5 răspunsuri:
| LolaLollita a răspuns:

Daca nu vrei litere (desi are multe sectiuni, limbi straine, jurnalism etc.), atunci facultatea de geografie.

| Euletitia a răspuns:

Buna! Poti urma Facultatea de Geografie sau de Jurnalism. Oricum, optiunea e a ta, nu te putem noi ajuta sa iei cea mai buna decizie, tu stii exact ce iti place si ce nu, ce asteptari ai de la viata, ce domenii te pasioneaza cu adevarat, unde ti-ar placea sa lucrez etc. Mult succes in alegera celei mai bune si mai potrivite facultati pentru tine si bafta la scoala si la BAC!

| Ho1 a răspuns:

Poti sa fii repetitor, sau invatator de limbi straine (se plateste bine)

| feraryyy78 a răspuns:

Litere, relatii cu publicul sau facultatea de geografie.

| OutLandeR a răspuns:

Alta optiune ar fi turismul.