| VisătoareaDePeLună a întrebat:

Daca in lucrarea de licenta pun anumite anumite surse pe care nu le-am folosit si sar peste altele pe care le-am folosit pentru ca nu imi amintesc ce carti, articole am utilizat, are cineva cum sa-si dea seama?

Răspuns Câştigător
| Sn4k3 a răspuns:

Nu.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da. Specialiștii care vor evalua lucrarea ta pentru aprobare, își vor da seama.

| Wr3nch a răspuns:

Da. Lucrarea e scanata cu un soft care compara cuvintele cu o baza de date. Dacac gaseste citate identice sau foarte asemenatoare si fara surse, te baga la plagiat.

| Ka0ru a răspuns:

Daca ai folosit articole cauta unul asemanator si citeste abstractul sa vezi daca are cam ce ai tu nevoie. In engleza gasesti pe libgen dar trebuie sa folosesti termeni foarte specifici. Cel mai bine cauti in istoricul browserului tau ca sa nu fie probleme dupa.