| Anabelabellla a întrebat:

Dacă în orașul meu nu sunt cazuri de coronavirus, dar in scoli sunt 30 de elevi intr-o clasă, sunt sanse sa înceapă scoala normal cu toti elevii in clasa?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Da, daca se vor monta scaune si pe tavan, sa se respecte distanta sociala de 1.5m intre elevi. big grin

| JicaContra a răspuns:

Daca aveti clase de 60 de elevi... poate
altfel, foarte putin probabil
in plus se vehicula ideea ca doar clasele 1-4, 8,12 sa mearga fizic la scoala, cu ore reduse, restul sa stea acasa

| mustafateke7 a răspuns (pentru JicaContra):

Gresesti, acest lucru se va intampla doar in scenariul galben

| JicaContra a răspuns (pentru mustafateke7):

Poate, si sper ca gresesc, insa e logic, din cauza ca trebuie respectata distantarea, e imposibil sa ai toti copii la scoala, iar asta nu o prea vad schimbata pana cand incepe scoala

insa inca odata, in cazul asta SPER din tot sufletul ca gresesc si rahatul asta de virus se duce destul de jos sa se relaxeze pandemia asta nenorocita

| ValentinGabi a răspuns:

Mâine o să mai spună ce se va mai face pentru școlii cum se va desfășura orele