| Andreeea7 a întrebat:

Daca in primul an la facultate am intrat la buget si de ex am restante pe sem 1, din sem 2 ma trece la taxa, sau raman tot anul la buget? Stiam ceva ca daca ai pe sem 2 restante atunci din anul 2 te trece la taxa dar ma intereseaza mai mult daca am posibilitatea sa pic la taxa in anul intai si sa trebuiasca sa imi platesc anul.

3 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Contractele studiu se fac pe tot anul deci statutul (taxa/buget) se schimba sau nu la inceputul noului an universitar pe baza rezultatelor de anul trecut.

| Violleta2022 a răspuns:

La buget nu ai voie sa ai restante deloc, ca ti se ia "bugetul" si-l dau la studentii silitori, care-l merita.

| Wr3nch a răspuns:

Suni la secretariatul facultatii si afli.