| Kitty11Kat a întrebat:

Daca inca sunt in asteptare la admiterea la facultate(Brasov, buget), trebuie doar sa aștept sau sa merg la Brașov pentru a putea intra in faza a 2a? Ca am vazut ca cei care sunt admisi la taxa si vor sa mai astepte pentru buget, trebuie sa achite o parte din bani pentru a avea locul asigurat

1 răspuns:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Astepti sa vezi daca intri. De obicei se pun liste pe site si un calendar pentru admitere. Nu ai vazut asa ceva pe site-ul facultatii? Nu ai de ce sa mergi din moment ce nu esti pe lista de admisi. Daca esti pe lista de asteptare, trebuie sa astepti sa vezi cate persoane se retrag si daca ai si tu loc. Listele acestea se publica pe site. Dupa ce ajungi pe lista de admitere la taxa/buget atunci o sa mergi sa depui actele in original. Nu am auzit sa se plateasca taxa ca sa iti rezervi locul. Intereseaza-te mai bine de acest lucru.