| Jigokunokishi a întrebat:

m-am inscris la facultate si am trecut prima data la buget, pe urma la taxa. Din cauza asta n-am intrat nici la buget, nici la taxa, dar am fost pus in asteptare. Sunt pe locul 67 in asteptare. Trebuie sa merg sa imi confirm locul ca sa am vreo sansa sa intru?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Iti imaginezi ca sanse nu ai, asa-i?
Ce sa confirmi?
In caz de mai renunta unul sau doi, se completeaza cu cei care sunt in asteptare, dar in nici un caz nu vor renunta 67 de studenti deja adminis, ca sa poti sa ai tu o sansa.
La anul vei avea alta sansa, ca anul asta s-au ocupat locurile.

| Dishka a răspuns:

Nu! Dacă dupa confirmarea locurilor (cei admisi) nu se prezintă toți automat isi pierd locurile, iar tu care esti pe lista de așteptare vei ocupa unul din acele locuri. Cel puțin eu asa stiu, prietena mea era în situația ta si pe ea a sunat -o sa o întrebe dacă dorește un loc la taxa, dar ca sa nu te încurc, cel mai bine ai suna la ei sau le dau un mesaj pe Facebook si întrebi. Mult succes!