| Alex20000778345 a întrebat:

Daca la evaluare nationala la matematica fac mazgalituri la o problema si dupa o rescriu pe partea cealalta imi anuleaza lucrarea? Si daca, Doamne Fereste, imi anuleaza lucrarea ce se intampla?

3 răspunsuri:
| TechGuyTpu a răspuns:

Man,acei oameni iti dau si o ciorna.Scri pe aia rezolvarea si dupa o transcrii pe foaia principala.
Si din cate am inteles da, se considera "semn"(asta inseamna ca anuleaza testul si iti pune 1)

| Alex20000778345 explică (pentru TechGuyTpu):

Si daca imi pune 1? Nu mege sa faci contestatie?

| Valenziana a răspuns:

Hey. Nu te speria, nu se considera semn daca tai frumos fiecare rand. Asa am facut si eu si le-am intrebat pe supraveghetoare daca are ceva iar ele mi-au spus sa stau linistita ca nu are nimic.