| DragonuHaarp a întrebat:

Daca la Evaluarea Nationala la subiectul 2, am pus ca avantaj la acel exercitiu ca este "usor ca o carte de buzunar", e corect?

Răspuns Câştigător
| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Stai linistit/a.Cei care au scris baremul au dat un exemplu.Eu am scris din ultimul enunt, poti stabilii marimea caracterelor singur, sau ceva de genu`.
E corect, normal.E un avantaj.

5 răspunsuri:
| MrAngelus a răspuns:

Da, am facut si eu asa (eu sunt a VII-a, dar ma pregatesc pentru anul umator). Iar dezavantajul este dificultatera rasfoirii.

http://media.realitatea.net/......859000.pdf

| DragonuHaarp explică (pentru MrAngelus):

Insa pe baremul dat de tine, scrie dimenisunea redusa, dar eu am scris ca este "usor ca o carte de buzunar", nu stiu sigur daca e bine. Mai astept raspunsuri.

| MrAngelus a răspuns (pentru DragonuHaarp):

E bine, o carte de buzunar nu are dimensiuni reduse? In plus, alea sunt doar exemplewinking