| anonim_4396 a întrebat:

Hei. ce credeti ca se va da la evaluarea nationala, la subiectul I, B?

4 răspunsuri:
| littlegirl07 a răspuns:

Stiu ca nu se va da basm deoarece s-a dat anul trecut.nu cred ca vom primi nici rezumat deoarece s-a dat anul acesta la olimpici.sincera sa fiu, sper sa fie orice in afara de genul liric

| Butterfly007 a răspuns (pentru littlegirl07):

Eu sper sa fie gen liric! Decat nuvela sau schita... auu!

| QueenBey a răspuns:

Romana, nu? Ei bine sunt mai multe varinate... ori rezumatul textului daca va fi opera epica, ori sa demonstram ca opera data apartine genului X specia Y, roi sa oxplicam textul ori sa explicam mesajul textului. Toate astea in 10-15 randuri. Unii spun ca fiind anul lui I.L.Caragiale se va da ceva de el scris... dar eu zic sa nu te bazezi pe asta. Multa bafta la examene! :*

| Butterfly007 a răspuns (pentru QueenBey):

Merci. chiar voi avea nevoie de succes! :*