| Virk a întrebat:

Daca la probele de aptitudini la un liceu teologic iau 7 sau 6.50 si la evaluarea nationala 4 la mate si la romana o sa fiu admis la liceul ala?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Asteaptă să vezi ce medii au ceilalti candidați. Dar între noi fie vorba (că tot nu ne vede nimeni) nu ți-ai propus note prea mari la mate și română

| MihaiNicu23 a răspuns:

S-ar putea sa nu poti intra, intocmaipentru ca si media de la examenul national conteaza 50% la acel liceu.

| asperger3 a răspuns:

Depinde de notele din examen apoi aptitudinile si nu in ultimul rand media.
Poti avea sa zicem media 9, 06 si ultima medie sa fie 9, 10 o diferenta mica.
Sfatul meu este ca in afara celui teologic sa alegi si un alt loc.
Proful meu de sociologie spunea Tot timpul sa ai si planul B in minte.