| anonim_4396 a întrebat:

Daca la subiectul al 3 lea, la exercitiul 1 subpunctul c) am scris raspunsul direct, adica masura unghiului, imi puncteaza? Sau nu mi se da nimic?

Răspuns Câştigător
| KamaSutra a răspuns:

Nu iti puncteaza, trebuie sa demonstrezi

6 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Evident că îți punctează. O să îți dea doar jumătate din punct.

| PinkPanther001 a răspuns:

Nu iti va puncta. La subiectul 1 trebuia doar raspunsul, iar la subiectul 3 trebuia sa demonstrezi cum ai aflat masura unghiului.

| SweetChild1 a răspuns:

Din păcate nu îți va da tot punctajul. Trebuia să demonstrezi prin reciproca teoremei lui Pitagora că e triunghi dreptunghic, de unde rezultă că are 90 de grade.

| Nataliaa25 a răspuns:

Multumesc pentru raspunsuri, am scris pe ciorna rezolvarea. Acum asta e laughing

| MaryEllena a răspuns:

Îți punctează un punct... pe barem se scrie că se dă un punct pentru scrierea raspunsului corec... atat un punct din 100...

| MaryEllena a răspuns:

Îți punctează un punct... pe barem se scrie că se dă un punct pentru scrierea raspunsului corec... atat un punct din 100... laughing