| bopoe a întrebat:

Daca lipsesti o zi la scoala, ti se pune absente la fiecare la care nu ai fost prezent? Adica daca lipsesti o zi de la toate orele si se face prezenta si esti absent se pune ca ai 5 absente pe zi sau doar una? Va rog rapid am nevoie

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Una. La fiecare obiect la care ai lipsit.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

La fiecare disciplină, individual. (4 ore/zi- 4 absențe, 5 ore/zi- 5 absențe etc)

Dacă medicul de familie e in concediu, de obicei e înlocuit de un alt medic, care îi va continua activitatea.

Dar, dacă e vorba doar de o zi, atunci spune-i mamei tale să facă o cerere scrisă către diriginta clasei, prin care solicită să îi fie învoit fiul, in ziua de xx, cu specificarea motivului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Te trece absent la toate orele, in concluzie, te alegi cu atatea absențe a cate ore ai in acea zi. Daca ai 6 ore, primesti 6 absențe.

| Strwberrs a răspuns:

Daca profesorul face prezenta in ziua in care tu ai lipsit si nu esti acolo, iti pune absent. Daca mai multi profesori fac prezenta si nu esti, atunci la toti cei care fac prezenta ai absent.
Incearca sa iti motivezi absentele.

| bopoe explică (pentru Strwberrs):

Eu am o problema deocamdata destul de mare ca am medicul de familie in alt oras

| bopoe explică (pentru Strwberrs):

In fine, multumesc mult!