| SingleForOne a întrebat:

Daca ma duc la facultatea de medicina generala, trebuie sa invat si chimie, fizica si matematica pe langa programa de pe site-ul facultatii, adica anatomie si alte lucruri?

6 răspunsuri:
| Eduard619 a răspuns:

Nu trebuie sa stii mai nimic...decat materia pentru admitere.
Restul o sa o inveti pe parcurs in facultate, eu unul am terminat filologia si nu aveam nici cea mai mica idee despre mate/chimie/bio/fizica etclaughing si acum sunt student anul 2 la MD.

| SingleForOne explică (pentru Eduard619):

A fost greu la examenul de admitere? Cat timp ai invatat pentru el? Ai intrat in categoria fara taxa?

| Eduard619 a răspuns (pentru SingleForOne):

Am stat un an acasa, eu am dat doar biologie dar am optat pentru privata la Titu Maiorescuhappy

| 94Lucifer94 a răspuns:

Poate sunt prea multe materii, dar obligatoriu anatomie și ''puțină'' chimie elementară. Dacă-ți mai bagă și fizică și matematică... un prieten de-al meu s-a lăsat de informatică după doi ani din cauza matematicii. Nu mai bine te faci stomatolog? laughing

| SingleForOne explică (pentru 94Lucifer94):

Nu ma duc la informatica.

| 94Lucifer94 a răspuns (pentru SingleForOne):

Cu atât mai greu la medicină dacă îți bagă matematică. Eu ziceam de stomatologie nu de informatică! laughing