| Anaconda_7790 a întrebat:

Deci...
Eu am media de admitere 9, 50 si am urmatoarele optiuni:
Liceul A si Liceul B (liceu A fiind mai bun decat liceul B)
Eu pun prima optiune A si a doua B
Altul...sa zicem cu media 9, 45 pune prima optiune liceul B
Eu nu intru la liceul A...
Al 2-lea poate sa intre inaintea mea la liceul B?
Va rog daca puteti sa-mi raspundeti in seara asta sad
Multumesc anticipat

11 răspunsuri:
| ToxicDump a răspuns:

Eu asa am auzit, ca da... daca nu ai intrat la prima optiune trebuie sa stai pana se calculeaza la toti prima optiune si dupa aia urmezi tu cu a2. Dar asa am auzit, nu stiu exact cum merge sistemul...

| stress a răspuns:

Chiar daca a ta este a 2 a optiune liceul B, in momentul in care nu ai intrat la A, nu-ti face griji pentru cel cu 9, 45. oricum tu cu media mai mare ai prioritate ca sa zic asa, indiferent de situatie.

| Kodokuna a răspuns:

Tu ai medie mai mare, deci intri inaintea lui, indiferent daca ai pus optiunea asta a doua.

| lumy5 a răspuns:

Buna, din cate imi amintesc, da. Se intra in ordinea optiunilor. adica o sa intrii la optiunea care mai are locuri libere, dupa ce au intrat cei ce-au pus optiunea respectiva mai sus decat tine. Bafta multa!

| DaNNN a răspuns:

Raspunsul este DA. El poate intra inaintea ta, din moment prima optiune este liceul B, iar tu pui primul liceu, A.

Sper ca te-am ajutat.
Funda?!

| maddog95 a răspuns:

Nu deci se ia cine are cea mai mare medie nu conteaza ordinea daca te bati cu ala pentru ultimu loc iar toti cei intrati au peste 9, 5 atunci tu vei lua locul chiar si de acela are 9, 499999 nu conteaza

| ella2o a răspuns:

Din moment ce liceul B e mai putin bun decat A, iar tu ai media de admitere mai mare decat a respectivului, intri inaintea lui.winking

| skyper10 a răspuns:

Nu poate, deoarece tu ai media de admitere mai mare decat a lui.winking

| skyper10 a răspuns:

Vreau funda... Te rog frumos! Sa am si eu macar o funda...

| MonsterNRG a răspuns:

Pai daca tu ai medie mare intri la liceul A. Daca media ta nu e suficient de mare intri la urmatorul liceu care l-ai pus dupa A,adica B. daca altcineva pune liceul B primul si pe urma A intra la b daca are medie, daca nu intra la A daca nu are medie nici la a nu intra, trece la urmatoarea.Si nu are cum sa intre inaintea ta la Liveul A daca tu ai medie mare si nici la B. Funda?

| Mishju a răspuns:

Nu nu poate deoarece u ai media mai mare chiar daca ai pus 20 de obtiuni.