| anonim_4396 a întrebat:

Daca media mea la mate iese 4.49 as avea sanse sa trec?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca este vorba de media anuala nu o sa treci ci ramai corigent.
Daca este vorba de media pe sem.II si ai media 6 pe sem.I atunci o sa ai media anuala 5 (pe sem.II o sa ai media 4) si treci clasa.

| Minks a răspuns:

Depinde de indulgenta profesorului. Atentie, daca e vorba de media generala, nu treci, trebuie sa ai 5 fix. Daca e vorba de cea semestriala, ti-am zis, depinde de profesor daca iti rotunjeste la 4, 50, respectiv 5.

| Prezidentul a răspuns:

Da, orice e posibil...

| ReusxD a răspuns:

Daca e media anuala(pe an) o sa ramai corigent.
Daca e bun profesorul/profesoara si te scoate la tabla sa iti indrepti media cu o sutime, atunci totul este Ok. Daca nu este bun, sorrysad