| MihaițăBlan a întrebat:

Pe semestrul 1 am avut media 4 la mate, ca să trec clasa trebuie să am media 6 Dacă îmi iese 5.50 trec clasa?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Media semestriala se rotunjeste cu pana la 0, 50 puncte in favoarea elevului. Daca din calcul rezulta cel putin 5, 50 vei avea media semestriala 6 si vei promova la matematica cu media anuala de 5.

| MihaițăBlan explică (pentru Ioandelasal):

Deci trec?

| VictorHappy a răspuns (pentru MihaițăBlan):

Nu

| Ioandelasal a răspuns (pentru MihaițăBlan):

Chiar n-ai inteles raspunsul? Am spus foarte clar ca da, probabil ca n-ai inteles ce inseamna a promova.

| sparklingqueen a răspuns:

Da,si eu sunt in aceeasi situatie, si profa mi-a zis ca trec clasa