| GulDan a întrebat:

Nu imi iese media la matematica si nu prea mai am sanse sa trec credeti ca dirigintele are voie si poate sa ma treaca?

11 răspunsuri:
leonardk
| leonardk a răspuns:

Doar daca dirigintele este profesorul tau de matematica...

| Didi908 a răspuns:

Buna! Dirigintele nu te trece, ii poti duce niste exercitii facute de tine sau sa vorbesti cu el/ea [prfesorul/a de mate] sa iti puna o nota sa te treaca, in caz de e dragut/a. Daca nu te trece, ramai corigent/a pe toamna happy

| GulDan explică (pentru Didi908):

Tocmai asta e ca m-a lasat angry...dar eu ma inteleg bine cu diriginetele si in a 8 a chiar diriginta ma trecut odata la o materie.

| Didi908 a răspuns (pentru GulDan):

Daca te intelegi bine cu dirigintele, poti vorbi frumos cu el si sa-l rogi sa vorbeasca cu profesorul/a ca esti un copil bun, inveti bine etc..etc.....si ai sa inveti mai bine la anul, ca e sfarsit de an si vine vacanta. Cred ca te va intelege daca ai profesori de treaba daca nu...du-i si tu un pachet de cafea, o ciocolata daca e femeie. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te trece... al meu m-a trecut pe mine si am avut situatie mult mai grea ca a ta laughing

| nda a răspuns:

Pai azi e in 19 iunie, nu vad ce ai mai putea face acum ca mediile ar trebui sa fie incheiat la toate materiile.
Stai linistit ca profesoru' nu vrea sa te lase pe tine repetent, o sa mergi in toamna si dai corigenta si te trece. Mergi si intreaba-ti dirigintele cand se dau corigentele in toamna ca sa stii sa nu lipsesti ca atunci profu' n-are incotro si te lasa repetent.

| BlackChocolate1 a răspuns:

Mergi si faci fata de catelus la profu' de mate si il rogi frumos sa te treaca...Succes! happy

| maddy673 a răspuns:

Daca nu e profesorul tau de mate...din pacate nusad in orice caz nu cred ca ramai repetent...te duci in vara, dai examenul ala si gata ai trecut clasa
multa, multa bafta...vezi ce faci happy.

| Marwell a răspuns:

Dirigintele nu are voie si nu are cum sa te treaca, incearca sa te intelegi cu proful de mate, dai o sticla de wisky...

| WarriorInReserve a răspuns:

Nu. Corigent.

| mFlavius a răspuns:

Pe clasa a8a nu a fost o invatatura de minte? Invata macar de 5.Si eu era sa raman la fizica acum un an dar am invatat putin pe clasa a10a si am trecut fara emotii cu media 6! Nu iti cere nimeni sa treci cu 10, dar macar de 5 invatahappySfatul meu...