| Child a întrebat:

Daca merg pe profilul mate info voi face numai matematica sau cum?

Răspuns Câştigător
| TeoPT a răspuns:

Nu, dar se va pune accent pe matematică și informatică. Vei avea câte 4 ore pe săptămână de mate și info. (una de info în clasele IX-X dacă profilul este bilingv)

6 răspunsuri:
| Innovation a răspuns:

Nu se face doar matematica numai ca se va face mai mult din aceasta materie si din informatica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai pe primul pla sunt: Matematica, Informatica Si Fizica,
pe planul 2 se situeaza chimia si biologia. Nu uita ca pe langa Mate si Info mai este si Fizica. Vei mai face si Chimie si Biologie. Eu sa fiu sincer nu ma prea omor dupa Informatica, dar sunt foarte pasionat de fizica, chimie si mate, de acea vreau sa merg la acest profil.

| cris150 a răspuns:

Vei face 4-5 ore de matematica pe saptamana si 1-2 de informatica. La informatia intensiv mai adaugi 2 ore de informatica pe saptamana.

| RequiemForDream a răspuns:

Vei face mai multe matematica decat romana. Nu vei face numai matematica.
Stiam ca 8 ore de matematica si 6 de romana.

| dadudad a răspuns:

Depinde daca e mate-info intensiv sau neintensiv.De obicei se pune accentu pe informatica la profilu asta care se bazeaza pe matematica.Dar daca esti la intensiv vei face in jur de 7-8 ore de info pe saptamana depinde de liceu dar daca esti pe ne faci in jur de 3-4 ore