| RegeleCornet a întrebat:

Sunt in clasa a 9 a, profil Stiintele Naturii si ma gandesc sa dau la Academia tehnica militara, unde se cere fizica la examenul de admitere. Problema este ca nu prea ma pricep la fizica, dar sper ca o sa ma descurc. Ma apuc de invatat din clasa a 11 a, sem2, sper. Daca tot dau la o facultate tehnica, ar fi mai ok sa dau si bacul la fizica si sa nu-l mai dau la bio? Fata de admitere, nu este mai greu bacul?

Multumesc!

3 răspunsuri:
| PIPER23 a răspuns:

Daca tot ai nevoie de fizica, invat'o din a 9a logic. E in avatajul tau.

| JessJessie a răspuns:

Nu, bacul nu este mai greu decat admiterea. In admitere este cuprinsa materie mult mai concreta, in schimb la bac e mult mai redus, general si cuprinde doar materia dintr-un anumit an.

| PaulaSPFGHJKL a răspuns:

Admiterea este mai grea si da e mai ok sa dai bacul la fizica. Succes!
P.S: si eu sunt tot la stiinte