| Popescu_Ana_2002 a întrebat:

Dacă nu mi se încheie media la o materie pe semestrul al doilea, înseamnă că sunt corigentă? (Am 8 in teza și 4 de 10, adică media 9, 50, dar profesorul nu vrea sa o încheie.)

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ma mira ca profesorul nu-ti incheie media, avand 4 note si teza. In orice caz nu ramai corigenta, doar vei fi amanata si va trebui sa sustii un examen, nota la examen va constitui media semestriala la acea materie.
Ar fi bine sa vorbesti cu acel profesor si cu diriginta, sa afli de ce nu-ti incheie media. De asemenea, impreuna cu parintii, te poti adresa si conducerii scolii.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai absente? Daca nu, nu are dreptul.

| Popescu_Ana_2002 explică (pentru anonim_4396):

Nicio absență la ora dumnealui...

| GHoST013 a răspuns:

Nu, ramai cu media neincheiata.
Daca nu ai nr de ore +1 ca si note are dreptul sa nu iti incheie. Daca ai 5 ore de mate de exemplu trebuie sa ai minim 6 note. Te sfatuiesc sa mergi sa vorbesti cu profesorul pentru ca ai note bune, iti ceri scuze, ii zici sa te mai asculte bla bla, iei o nota sau doua si ai scapat.