| anonim_4396 a întrebat:

Daca nu te prezinti la bac, cum esti notat pe tabelele cu notele de la BAC pe site-ul edu.ro?

Am avut un coleg care nu a venit acum in vara la bac si vad ca in loc de nota are -2 la biologie.N-ar trebui sa scrie neprezentat sau absent? Normal -2 sau -1 nu inseamna ca ai copiat?

Stiu sigur ca nu a venit la scoala in ziua aceea dar a venit acum in toamna, deci nu cred ca a copiat ca altfel nu putea sa vina doua sesiuni.

4 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Nu am auzit NICIODATA de note cu minus in fata
daca chiar au, atunci poate fi un cod
in.ro notele sunt de la 1 la 10, fara zero fara minus

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate a mers la bio, si nu a stiut nimic. Se poate nota 2.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu știu că se scrie "neprezentat" pentru cei care nu au venit și "eliminat din examen" pentru cei care au copiat.

| Speranta12 a răspuns:

Respins!