| Badosu a întrebat:

Salut, vreau sa va intreb ceva si sa-mi raspunda doar cine lucreaza in domeniu si stie sigur, am dat bacu anul acesta in sesiunea din toamna (prima sesiune am ratat-o ca nu m-a bagat o profesoara (baba) in bac) si la probele orale adica mai exact la proba auditiva la limba engleza am intarziat 5 min si nu m-a lasat sa intru, toate bune si frumoase, am intrat in bac(chit ca se zice ca nu intri daca nu te prezinti la o proba orala, bla bla bla) am dat scrisu si l-am luat cu o medie frumusica zic eu, dar ce nu inteleg eu este ca a 3-a zi cand am fost la scoala sa-mi iau diplomele sa ma inscriu si eu la o facultate, imi zic ca ma afiseaza neprezentat si sa vin la anul sa dau proba auditiva si tocmai atunci imi dau diplomele, treaba serioasa, si din cate am auzit ar fi obligati sa-mi dea diploma de bac fara accea de competente lingvistice, voi ce ziceti, ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| AngelBoy a răspuns:

Trebuie sa iei si proba aia, altfel nu o sa-ti dea diploma, de ce? simplu, pe diploma iti scrie clar ce ai obtinut la cele trei probe orale, iar la engleza iti scrie in dreptul celor 5 cerinte cate un calificativ, nu pot sa-ti dea diploma daca ai lipsit la una din ele, nu conteaza ca ai fost la toate (scris si oral) daca la engleza (in cazul tau) ai fost doar la 4 din 5 nu o sa ti-o dea.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai cum sa iti dea diploma daca nu ai o proba luata?

| aveadrianus2 a răspuns:

Buna! Trebuia sa te prezinti la toate probele.Indiferent de punctajul/nivelul obtinut erai prezent la proba, insa cum tu nu ai fost prezent, nu ti elibereaza diploma.S-ar putea sa fii nevoit sa revii la anul.Mult succes in continuare.