| Losnams a întrebat:

Dacă o altă profesoară mi-a facut mustrare scrisă, diriginta are un cuvant de zis?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, diriginta iti poate scade nota la purtare, daca aplica legea, in urma mustarrii scrise de un alt profesor, deoarece acel profesor nu are dreptul sa-ti scada nota la purtare, doar diriginta si directorul scolii pot.

| LPCTSTR a răspuns:

Nu te poate baga in consiliu si impreuna cu diriginta sa-ti scada nota la purtare?
Parca asa era.

| darrio2007 a răspuns (pentru LPCTSTR):

Era cumva o virgula dupa „Nu"?

| LPCTSTR a răspuns (pentru darrio2007):

Sry, eu eram cuminte la scoala si cazuri de mustrari n-am avut; de asta am si intrebat.

| Iubireameamika a răspuns:

Da diringita ta trebuie sa vorbeasca cu profesorul respectiv si sa ii explice situatia ta, daca tu ai o situatie mai speciala si dirigintele trebuie sa vorbeasca si cu tine, de asemenea si cu parintii tai... in caz de ceva trebuie sa faci consiliere sau daca esti agresata de profesoara respectiva trebuie sa ii faci o cerere la directiunea scolii.