| KillaHouse a întrebat:

Dna diriginta mi-a zis ca imi face mustrare scrisa si a zis ceva de nota 7 la purtare... Vreau sa stiu care sunt sansele sa fiu exmatriculat sunt cls a 6 a.

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Poți fi exmatriculat temporar, pentru trei zile. Timp în care, nu ai voie să stai acasă, ți se va da de lucru la biblioteca școlii (să faci exerciții, rezumate etc). Cu toate acestea, ți se vor pune absențe. La zece absențe vei avea -1 pct la purtare, iar din cauza notei mici la purtare, vei repeta anul școlar.
Acesta e cel mai mare rău, care ți s-ar putea întâmpla. De exmatriculat nu se poate, învățământul este obligatoriu până la terminarea clasei a X-a.

1 răspuns:
| XxBlueRosexX a răspuns:

Te exmatriculeaza decat cu muuulte absente si 4-2 la purtare sau te lasa repetent. Daca ai 7 e safe.