| Nanami利 a întrebat:

Daca o profesoara mi-a trecut un test ca si teza,dirigintele poate modifica asta in catalog? Eu nu voiam sa dau teza la materia aceea si profesoara n-a mai vrut sa modifice,asa ca vreau sa-i spun dirigintelui sa modifice teza si sa mi-o treaca ca test, dar ar putea face asta?laughing

4 răspunsuri:
| KanameKuran a răspuns:

Daca ai dreptul sa alegi sa dai teza sau nu la materia respectiva si tu alegi sa nu dai, insa profesoara ti-a pus nota in catalog, poti sa ii spui dirigintelui, daca nici acesta nu vrea sa te ajute, poti spune directorului. Profesoara are dreptul si obligatia de a pastra toate lucrarile elevilor timp de un an, pentru a dovedi notele. O lucrare de teza, trebuie sa aiba ca titlu: "Lucrare scrisa la matematica (sa zicem) pe semestrul I sau II", cel putin asa era pe cand am fost eu la scoala.

| Anuket a răspuns:

Orice notă se poate anula.
Dacă ai avut de dat teză la alegere și deja ai dat la materia pe care o voiai, ai toate șansele să ți-o anuleze. :/

| KenNine a răspuns:

Normal da.Dar trebuie sa justifici la ce materie vroiai sa dai teza. Daca profa nu vrea, dirigintele nu prea poate face nimic.Dar directorul poate.

| Infamous26 a răspuns:

Pai tu la inceput de an ai facut o cerere la director in care ai scris la ce materie dai, daca ai ales de exemplu geografie, vrand nevrand aia ramane, indiferent ca vrea profesorul sau tu