| BogdanKara a întrebat:

Daca primul semestru din clasa a 9 a am fost pe mate info si pe semestrul al 2 lea sunt pe filologie engleza intensiv, credeti ca sunt sanse de a reveni la profilul de mate-info fara competente sau daca se mai dau in clasa a 10 a chiar daca am mai fost pe profil? Facand pe timpul semestrului 2 meditatii la matematica si venind la zi cu aceasta pentru ce am nevoie. Mai sunt si alte materii la care se dau competente(in afara de info) sau depinde de liceu?

Răspuns Câştigător
| Nirvanaaa a răspuns:

Ești clasa a noua deci teoretic doar mate și info. Dacă te muți înapoi e posibil sa nu le mai dai. Acum depinde ce decide liceul. Dar oricum nu ai de ce sa te stresezi.Fiind elev al
liceului te muta. Important e sa faci solicitare.
Greu era dacă te mutai la alt liceu.

2 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Depinde de liceu cum aranjați cu competentele. Întreabă la secretariat.

| BogdanKara explică (pentru Nirvanaaa):

Mersi
Și ai ști la ce materie dau? Inafara de Mate?
Sau dacă au lipsa de elevi la profilul mate-info dacă se mai da?

| Nirvanaaa a răspuns (pentru BogdanKara):

Ești clasa a noua deci teoretic doar mate și info. Dacă te muți înapoi e posibil sa nu le mai dai. Acum depinde ce decide liceul. Dar oricum nu ai de ce sa te stresezi.Fiind elev al
liceului te muta. Important e sa faci solicitare.
Greu era dacă te mutai la alt liceu.