| DeCeMaiContează a întrebat:

Daca ramai cu situatia neincheiata la o materie(adica ramai amanat),iti trimite scrisoare acasa, nu-i asa? Vreau raspunsuri serioase.

3 răspunsuri:
| gardianuf a răspuns:

Salut trebuie neaparat sa-l cauti pe acel profesor sa-ti incheie media, scrisoarea acasa poate sa-ti trimita sau nu depinde de liceu, in caz de nu-ti inchei media vei fi automat corigent

| DeCeMaiContează explică:

Eu de fapt nu stiu sigur daca chiar am ramas cu situatia neincheiata.Profesoara incheiat mediile in ultima zi deoarece nu apucase sa ajunga la clasa noastra.Prima data le-a incheiat in creion deoarece urma sa ne puna cele 2 note(e vorba de ed.fizica).Miercuri cand doamna diriginta ne-a calculat mediile, pe a mea mi-a calculat-o cu tot cu sportul. Daca nu punea in calcul si sportul, media mi-ar fi iesit mai mica.In aceeasi zi, am tras o privire in catalog in timp ce diriga numara absentele si am vazut ca eu nu am incheiata in creion, sau poate nu am vazut eu bine, dar asa imi amintesc.Joi a fost consiliu iar diriga ne-a pus pe grup doar data corigentei la logica(n-am ramas eu)si nu a pomenit nimic de vreo situatie neincheiata.La fel a fost si vineri la premiere, directorul a mentionat doar datele examenelor de corigenta si din nou, nu s-a pomenit nimic de elevii amanati sau de vreun examen de incheierea situatiei scolare.Cu toate acestea, inca am cateva suspiciuni si peste 1 saptamana sau doua am sa ma duc la liceu sa vad daca s-a afisat ceva in legatura cu asta.Nu vreau sa stau toata vacanta sa ma gandesc la chestia asta si sa-mi fac tot timpul griji.Eu as suna-o pe diriginta sa o intreb, dar mi-e cam frica sa nu ma certe si sa ma fac de ras.

| marcela25 a răspuns:

Din cate stiu eu, da☺ nu am pățit niciodata dar am auzit de cazuri

Întrebări recente