| P1nGu3n a întrebat:

Daca raman corigent si ma duc in toamna sa dau testul ( sunt a VIII a ) si il iau pot sa merg la orice liceu dupa ce nota am luat?

1 răspuns:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

După ce vei promova examenul de corigența (oral + scris), te vei putea înscrie in a doua etapă de repartizare la unul dintre liceele tehnologice unde au rămas locuri libere sau vei fi admis la una dintre școlile profesionale.
PS. Examenele de corigență se susțin in perioada 15 – 25 iulie, iar daca nu te vei prezenta sau nu vei promova examenele, vei fi declarat repetent.