| comunistupcr a întrebat:

La materia de opțional, daca am o nota la ea rămân corigent?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu ramai corigenta dar vei fi amanata la respectiva materie si va trebui sa sustii un examen- o proba scrisa si una orala, media la examen fiind media anuala la respectiva materie.
Pana la sfarsitul anului scolar mai sunt cca 2 luni, asa ca poti obtine numarul de note necesare, roaga profesorul sa te asculte.

| comunistupcr explică (pentru Ioandelasal):

Ok,mersi că mi-ai răspuns!

| Violleta2022 a răspuns:

Te va mai asculta profesorul, ai rabdare si pune mana serios aa inveti ora de ora, ca sa nu te prinda taman cand nu ai invatat.
Medica nu se poate inchide numai cu o nota, chiar adac materia este optionala, odata ce tu ai selectat-o.
Deci invata ora de ora, ca sa iei nota mare si sa ti se incheie media la sfarsit de an scolar.