| CrissElla a întrebat:

Daca semestrul trecut am avut media la chimie 6 si semestrul asta am media 4, 50 sau 4 raman corijenta? Daca da, ce trebuie sa fac? :-s funda

8 răspunsuri:
| wimpyannya a răspuns:

Nu ramai corijenta calculeaza si tuwinking pe semestru, media se rotunjeste. deci daca ai 4.50 inseamna 5. deci 6+5=11 ipartit la 2 = 5.5 media anuala si asa ramane, aia anuala nu se rotunjeste.

| bebetho a răspuns:

Nu rămâi.

| Ady3835 a răspuns:

Nu ramai corijenta! 6+4=10:2=5.ai trecutbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ramai, doar pe semestru, nu si pe an;-j

| Miki_2661 a răspuns:

Nu rămâi.

| Anonim1a a răspuns:

Nu cred ca ramai corigenta...eu stiu ca daca ai avut 6 trebuie sa ai min 4:-P daca poti scoate 4.50 e bine:-P cel putin asa e la mine...dar ma rog

| qwertzzz a răspuns:

Nu, nu ramai.In aceeasi situatie sunt si eu, dar la mine e mai grav, daca raman, nu intru in bac; maine aflu daca imi da media sau nu( depinde daca iau 5 in test). Oricum, daca ai 6 pe primul semestru, poti sa ai 4 pe semestrul asta, pentru ca media generala la chimie la chimie o sa iti dea 5, deci promovat. happy

| Denisa_7525 a răspuns:

Cu notele astea o sa iti iasa media generala 5, dar ca sa te asiguri ca nu ramai ai putea sa iei o nota mai buna cum ar fi 8, 9 sau 10 happy funda? happy