| Marian_Bogdan_1996 a întrebat:

Daca stii limba engleza te descurci in America de Nord?

Răspuns Câştigător
| vali123123 a răspuns:

Da te descuri da trebuie sa te obisnuiesti cu accentu lor ca e foarte diferit de al englezilor din Anglia.

8 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Te descurci, mai bine decat in Anglia laughing

| Camelisa a răspuns:

Daca sti engleza te descurci aproape peste tot laughing

| TURCUL0001 a răspuns:

Da te descurci.

| ionutzwk a răspuns:

Da dar difera unele cuvinte.

| wolverine13 a răspuns:

Normal, e ca si cum ai intreba ca daca stii romana te descurci in Romania, daca stii engleza te descurci oriunde

| Score a răspuns:

Engleza? In America de Nord? rolling on the floor Hai ca asta-i excelenta! Toata lumea stie ca in America de Nord este interzisa limba engleza.Acolo se vorbeste franceza frate, deci, daca nu le ai cu "Je m'appelle... "-ul nu e de bine.

| AlinKun a răspuns (pentru Score):

Nu e interzisa, in Canada se vorbeste atat franceza cat si engleza, si prin America de Nord cred ca face referire si la Statele Unite

| Marian_Bogdan_1996 explică (pentru AlinKun):

Da! La Statele Unite ma refeream.