| AdrianCraciunoiu a întrebat:

Daca sunt la filologie bilingla spaniola, iar prima limba este engleza la ce dau teza? Engleza sau spaniola. Si la ce mai dau teza? La istorie sau geografie dau la istoria/geografia spaniei sau la cea studiata in anul respectiv. Va rog sa ma ajutati. Multumesc anticipat.

1 răspuns:
| Vale24 a răspuns:

Daca esti la bilingv spaniola prima limba o sa fie spanniola, la care vei fi si obligata sa dai tezele, dar la bac daca se mentine sistemul actual vei putea alege daca sa dai la spaniola sau la engleza competentele, iar istoira si geografia o sa o fac ca si cei de la ale clase, o sa ai aceleasi tip de teze la aceste materii insa poti sa ai in anumiti ani eventual niste obtionale legate de istoria de gregrafia de cultura spaniola etc. bineinteles fara sa dai teza la elewinking
Sper ca am fost de ajutor, astept funda big grin