| stelistu720 a întrebat:

La ce sa dau teza in clasa a8-a la geografie sau istorie? si de ce? fac cu acelasi profesor geografia si istoria

6 răspunsuri:
| WeaponGirl a răspuns:

De ce ne întrebi pe noi? thinking Tu știi cel mai bine răspunsul, dă-i la ce îți place mai mult și la ce știi mai bine, geografie sau istorie? big grin

| GEORGY_4531 a răspuns:

Eu am trecut clasa a-8-a! Se dau teze si la geografie, istorie, mate si roamana!
Sper ca ti-am fost de ajutor

| rockmeout a răspuns:

La geografie.La asta am dat si eu.Mie, spre exemplu, nu-mi place niciuna din ele, dar e mai usor la geografie, pentru ca unele lucruri tin de cultura ta generala.La fel e si cu istoria, dar sunt niste informatii mult mai complicate si mai greu de retinut.happy

| aly19223 a răspuns:

La ce te pricepi mai bine...
Eu te sfatuiesc sa o dai la geografie, daca nu esti bun la niciuna, e mai usor la geografie ca ceva ot sti si u despre tari, reliefuri, etc.

| Noi_Rade_Cu_1994 a răspuns:

Geografia fiindcă este mult mai ușoară
La istorie ai de ținut minte anii...numele grele.
Așa la geografie trebuie sa ști doar un continent o tara un rau o campie si un munte
Deci?
Nu e mai ușoară geografia?

| thudors a răspuns:

Geografie. E mai usor.