| Malvina24 a întrebat:

Daca sunt la o facultate intr-un oras pot sa fac aici primul an de facultate si apoi sa ma transfer in alt oras sa continui din anul 2 la aceeasi facultate.De exemplu fac dreptul in Bucuresti primul an si apoi continui anul 2 la Timisoara.Se poate?

Răspuns Câştigător
| Izza_4461 a răspuns:

Da, poti sa te transferi. O sa trebuiasca sa dai diferentele(si pentru fiecare diferenta o sa platesti o taxa de aproximativ 40 lei) si sa platesti o taxa de transfer(care difera de la facultate la facultate, in intervalul 100-800 lei). Informeaza-te la secretariatul facultatii de unde vrei sa te transferi. Sper ca ti-am fost de ajutor big grin

1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie să depui o cerere la decanul facultății unde urmează să te muți, posibil să mai plătești și o taxă de transfer.
Succes!
Pa, pa.