| UnNumeScurt a întrebat:

Daca sunt la un liceu cu profil de Real cu specializare de Stiinte ale naturii, pot sa merg la liceul teologic Adventiv din Craiova cu profil de Real si specializare de Mate-info? Si cum o sa intru acolo, pe media de la examene sau pe cea de la semestre? La liceul asta scrie MA 5.53. Eu la examen am avut-o 7.25 si pe cea de la semestre 8.44. Si o sa mai dau si un test ceva ca sa intru, si cand o sa pot sa intru acolo, dupa primul semestru?

1 răspuns:
| FoxyM a răspuns:

Salutare! Nu ii intereseaza pe acestia ce profil ai avut, atata timp cat doresti sa urmezi la liceul lor.MA inseamna media anuala, si este posibil ca la acest liceu sa ti-o ceara, nu pe cea semestriala. Poti solicita mai multe informatii la liceul la care vrei sa te duci.