| UnNumeScurt a întrebat:

Daca sunt la un liceu cu profil de Real cu specializare de Stiinte ale naturii, pot sa merg la liceul teologic Adventiv din Craiova cu profil de Real si specializare de Mate-info? Si cum o sa intru acolo, pe media de la examene sau pe cea de la semestre? La liceul asta scrie MA 5.53. Eu la examen am avut-o 7.25 si pe cea de la semestre 8.44. Si o sa mai dau si un test ceva ca sa intru, si cand o sa pot sa intru acolo, dupa primul semestru?

Răspuns Câştigător
| Karol1877 a răspuns:

Da.

2 răspunsuri:
| Karol1877 a răspuns:

In primul rand, se numeste ADVENTIST.
Intrii pe media generala dupa primul semetru. Teste dai la materiile pe care nu le-ai facut, adica cele noi care vin la mate-info.

| UnNumeScurt explică (pentru Karol1877):

Adica media care o sa o am acum la liceul asta pe primul semestru?

| Karol1877 a răspuns (pentru UnNumeScurt):

Da.