| AnonimAnonymous888827 a întrebat:

Daca sunt la un liceu economic ce facultăți pot să fac în continuare? Si ce materii o să fac, la profil de economie mă refer.

4 răspunsuri:
| Samariteanul a răspuns:

Pe economie vei ajunge ''economist''.Vei sta toata ziua la birou si vei face calcule...ce mai viata ti-ai ales.

| AnonimAnonymous888827 explică (pentru Samariteanul):

Încă nu mi.am ales, is a8-a, si sunt indecis...

| Samariteanul a răspuns (pentru AnonimAnonymous888827):

Atunci daca ai sanse la un liceu cu profil mai bun eu zic sa te duci la el ca nu e cine stie ce la economie...

| FoxyM a răspuns:

Salutare! Poti face facultatea de stiinte economice.
Materiile sunt mai complexe si diferite fata de cele de la liceu dar cu siguranta te vei descurca pentru ca ce ai invatat in liceu, te va ajuta mult la ore in cadrul facultății.