| TheCubeBoy a întrebat:

ce parere aveti despre profilul economie la liceu?
e un profil greu, la ce facultati ma pot duce si cam ce materii se fac la acest profil?
dau funda!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi să te înscrii la ORICE facultate doreşti!
NU contează ce liceu/profil/specializare ai absolvit happy

Oricum, liceul Economic are profil "Servicii" şi este un liceu destul de acceptabilwinking
Nu este greu la un astfel de liceu.

Toate cele bune.

| bursuc001 a răspuns (pentru bursuc001):

Vezi alte detalii în răspunsurile pe care le-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......a-se-face/

2 răspunsuri:
| mejustme99 a răspuns:

Nu mi e pare ca profilul economic e greu, desi depinde ce materii iti plac si cat vrei sa inveti. Se fac trei ore de matematica pe saptamana. Materiile mai speciale care se fac in plus ar fi: contabilitate, tic si module pecum OUE si CPS. Sincer nu stiu la ce facultati poti da daca faci acest profil. Sper ca ti-am fost de ajutor laughing