| GoBackInFuture a întrebat:

Daca sunt pe mate-info bilingv engleza, as mai putea ajunge sa am un job undeva in strainatate, sau trebuie sa ma axez pe filologie sau stiinte sociale? Pentru ca am auzit ca de la filologie poti ajunge in strainatate? Ce ziceti? Sa merg pe mate-info bilingv engleza? Imi place mai mult de filologia happy

Răspuns Câştigător
| 12AA a răspuns:

Eu zic ca e mai bine mate-info bilingv adica asi putea sa te angajezi la o firma cv si castigi bine engleza decat pe filologie dar depinde si ce iti plac etie. bafta!

2 răspunsuri:
| nicudare a răspuns:

Nu neaparat poti sa ramin la mate-info bilingv engleza. Daca esti la un liceu bilingv...(ori ce limba) inveti limba intensiv

| AndBog a răspuns:

Depinde doar de firma la care o sa lucrezi, daca are contracte cu strainatatea sau ofera posibilitatea de a pleca.De obicei se intampla foarte des in Romania ca o firma sa ofere suport tehnic sau de orice alta natura pentru ca in Romania inca se gaseste o mana de lucru mult mai ieftina comparativ cu afara.