| valeeExpress a întrebat:

Daca te califici pe olimpiada nationala primesti ceva? [P.S: Limba spaniola] FUNDA!

Răspuns Câştigător
| cosima11 a răspuns:

Depinde. cred ca exista si premii dar in general primesti la sfarsit de an diploma si multe laude. totodata, aceasta participare iti poate aduce si beneficii in situatii de genul facultatii, cand trebuie sa iti alegi o limba de studiu.iar tu avand deja diploma, vei avea diverse avantaje happy

| valeeExpress explică (pentru cosima11):

Multumesc. Am auzit ca pentru punctaje mari si nu numai se pot da premii in bani, de la stat sau ambasada Spaniei

| cosima11 a răspuns (pentru valeeExpress):

Da, într-adevăr se dau premii în bani. uitasemhee hee

| valeeExpress explică (pentru cosima11):

Cam cat? Si doar la celor cu rezultate foarte bune pe tara sau la toti cei calificati?

| cosima11 a răspuns (pentru valeeExpress):

Aici nu mai stiu. sad intreaba pe cineva de la scoala gen diriginte/profesor/director etc despre asta ca sa fi corect informat/a