| cyndrella a întrebat:

Ca sa te califici la olimpiada nationala trebuie sa ai cel putin 95 de puncte?

4 răspunsuri:
| MeMe123 a răspuns:

Nu, trebuie sa iei locul intai in judetul tau.

| Andreea625 a răspuns:

Depinde de clasă, greutatea subiectelor ( dificultate ) și de numărul de participanți.
Eu am fost la Limba Română, anul acesta și am obținut locul 2.
Eu am luat 118 puncte din 120, clasa a IX -a.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andreea625):

Se califica doar primul de la fiecare judet. Adica 1 loc rezervat pentru fiecare clasa. E nasol sa iei locul 2, sa stii ca esti la un pas de locul 1. Eu am scris 12 pagini la istorie ( 8 numai la eseu) si tot nu m-am calificat. Ceilalti care au scris pe jumatatea mea s-au dus laughing Asa se mai intampla.

| alice31 a răspuns:

Trebuie sa ai peste 100 si sa fii prima pe judet.