| ruxy_3175 a întrebat:

Daca te inscrii la facultate la zi, trebuie sa fii prezent la cursuri? As vrea sa dau la facultatea de administratie a afacerilor din Bucuresti. Poate ma ajuta si pe mine cineva care e acolo.

3 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

În principiu da, pentru că de aia e la zi. Dar depinde foarte mult de profesor. Unii profesori acceptă să lipseşti, iar alţii nu. Teoretic cursurile nu sunt obligatorii, dar ai şanse ca profesorul cu care faci cursul să nu îţi dea notă de trecere la examen pentru că nu ai fost la curs. Depinde de fiecare.

| Parmalat a răspuns:

Eu am terminat Adm. Afacerilor la ASE acum 2 ani, cu predare in lb. engleza.
In principiu la cursuri nu e obligatoriu sa te duci dar la seminarii trebuie sa fii prezenta; nu toti profii de seminar fac prezenta dar sunt tot felul de proiecte care se fac in echipa si trebuie sa-ti alegi colegii cu care sa lucrezi etc... e aiurea daca ramai pe dinafara.
Bafta happy

| overdose90 a răspuns:

M-am inscris si eu la facultatea aia, dar nu am ramas acolo, pentru c am intrat la alta.
Ce pot sa zic, si eu sunt la zi, si la mine(ASE) trebuie sa fii prezent la cursuri si seminarii, mai ales ca poate fi in avantajul tau daca esti, adica profesorii tin mereu cont de chestia asta. La cursuri sa zicem ca se mai poate lipsi, pentru ca suntem multi si multi profi nu fac prezenta, dar la seminarii se face de fiecare data, si un procent din nota de la seminar este dat de prezenta.