| cookie_1240 a întrebat:

Daca Toefl este un examen pentru univesitatile din America atunci pentru Marea Britanie ce fel de examene exista? mai este in vigoare in Romania (si in restul lumii) European Common Frame? Cambridge? si daca da, atunci unde pot gasi "subiecte" online?

4 răspunsuri:
| troxanici a răspuns:

Eu stiu ca Toefl e un examen de competenta lingvistica la l franceza care este recunoscut in mai multe tari si este valabil toata viata, nu are nici o legatura cu universitatile din america. Eu asa stiu. Sper ca te-am putut ajuta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bula cu mamaisa: merge bula ce merge,, gaseste un tomberon plin cu bani mamaiee pot sa yau si eu baniii astya nuuuuuu. cei pe jos pe jos ramane merge ce merge vede o groapa cu bani adanka de 70 de metri mamaieee pot sa byau si eu banii astya nuuuuu. cei pe joss pe jos ramane se impiedica mamisa zice bula da-mi si mie mana nuuuuuuu mamaieee cei pe jos pe joss ramane

| cookie_1240 explică:

Toefl este si pentru l engleza si este valabil 2 ani la toate universitatile din America. am nevoie de el pentru a studia in America dar eu vreau sa merg la o universitate in Anglia