| Coryyna455 a întrebat:

Daca toti am vorbi aceeasi limba, vor exista mai putine conflicte si razboaie?

5 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Sa zicem ca stadioanele sunt niste tari. Vorbesc toti aceeasi limba? Da.Se bat la sfarsitul meciului datorita prostiei si ideilor? Da.

Răspuns utilizator avertizat
| TazHD a răspuns:

Eu nu cred ca are nici o treaba ce limba vorbeste fiecare. Razboaiele din trecut care au fost in "Dacia" se faceau pentru teritori noi pentru. asi mari teritorile actuale si pentru. obiecte de necesitate. Iar razboaiele din ziua de azi sunt mai mult din cauza celor care sunt la putere