| MrUniverse a întrebat:

Credeți că în viitor statele africane vor scăpa din sărăcie? Sau din războaie/conflicte?

11 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este greu de facut o previziune corecta, se poate ca da, se poate ca nu.
In orice caz va trebui sa treaca o perioada lunga, cred ca minimum 50-100 de ani, pentru a se produce o imbunatatire simtitoare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cel mai probabil nu... situatia lor se inrautateste in fiecare zi. Se inmultesc, resursele scad, violenta creste

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Vor scapa de toate necazurile de pe lume pe lumea ailalta, sunt primii in planul de reducere a populatiei globale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate dupa ce vor avea resursele epuizate, pana atunci, traiasca democratia americana!

| MrUniverse explică (pentru anonim_4396):

Altul care dă vina imediat pe americani...

| anonim_4396 a răspuns (pentru MrUniverse):

Si a cui, ma rog, este? Ca pare ca tu esti informat si stii. E vina "teroristilor"?

| MrUniverse explică (pentru anonim_4396):

Cea mai mare vină e cea a guvernului! Dacă viermii ăia s-ar gândi la poporul lor ar duce cu toții o viață decentă. Și e valabil pentru toate guvernele lumii, nu doar ale Africii...
Firește că și teroriștii ăia spălați pe creier constituie o parte din vină, însă guvernul e cel mai vinovat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru MrUniverse):

Am ramas fara cuvinte...

| moshulica a răspuns:

Vor scapa DE (nu DIN) saracie odata si odata. Nu stiu exact cand, probabil peste cateva secole ori milenii, cu conditia ca Pamantul sa mai fie populat atunci.

| Ahatus a răspuns:

Nu, sigur nu

| GetReal a răspuns:

Gresit, in viitor SUA va controla complet aceste teritorii, este posibil ca populatia Africii sa dispara complet.