| SporeBox a întrebat:

Daca un elev este olimpic la o materie, profesorul elevului care preda materia respectiva are ceva de castigat de pe urma elevului olimpic?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Da.
Strangeri de mana, felicitari si batai pe umar, poate si o mica prima daca elevul a castigat la nivel national sau international.

In rest, poate sa-si scrie in CV ca a avut si elevi olimpici...

| GdX a răspuns:

Lauda celorlalti profesori. Aia castiga. laughing Sau invidia.

| FaraNume1245 a răspuns:

Faimă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O adeverință de vreo 1, 5p care îl ajută la dosar. (concurs pentru gradații, în caz de restrângere, etc)

| gheorghe699 a răspuns:

Material nu, nimic doar faima ca are un olimpic format de el.

| elena97890 a răspuns:

Da i se face reclama si toti vor stii ca e profesor bun si vor vrea sa faca meditatii si va face bani. De aia majoritatea profesorilor indeamna copiii la olimpiade si concursuri, iar apoi sa ii chinuie cu teme kilometrice si stres cumplit. De obicei acest tip de profesor se comporta mizerabil la clasa, iar cu "ingerasii" lor de olimpici sunt cei mai de treaba. Poate par oleaca agresiva laughing dar la mine in clasa am o profesoara care le aduce ciocolata la aia olimpici si ii ia de la toate orele, in pauze, vacante, chiar si dupa scoala, iar la clasa nu te scoate din 5

| Opianne a răspuns:

La școlile private, poate. La cele de stat tot ce câștigă este satisfacția de a avea un elev bun.