| Spitz10 a întrebat:

Daca urmez liceul de arta,acesta e pe profile? Si dupa ce termin un liceu oarecare, ma pot indrepta spre facultati orecare, adica e ca in generala dupa medie.De exemplu daca am facut un anumit profil de la arte pot sa urmez o facultate care sa nu aiba nici o legatura cu profilul?

2 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Da asa este

| MaliciousDeath a răspuns:

In mare conteaza media de la bac si nota obtinuta la examenul de admitere al facultatii.Tu poti sa te duci la Arte, dar daca nu te pregatesti si in particular, nu faci nimic.
Ar fi aiurea sa fii admis la facultate pe baza mediilor.Imagineaza-ti ca unul de la un liceu submediocru, unde a intrat cu media 6 scoate media IX-XII 9, 50 iar unul care a terminat un liceu de top are 8, 50. E clar cine are mai multa masa neuronala, chiar daca media e in antiteza.