| OfataDoar a întrebat:

Daca urmez profilul de psihologie ce pot devenii? ( psiholog. cum? cu facultate, posliceala etc etc... avocat. cum?); profil de stiinte sociale (cum. etc. )mersi. dau fundita.

3 răspunsuri:
| anutza a răspuns:

Psiholog dupa ce faci formare
Pt avocat trebuie sa urmezi dreptul

| andreeei a răspuns:

Deocamdata nu poti deveni nimic, tu dupa ce termini liceul va scrie acolo ca ai terminat liceul x cu filiera psihologica. Dupa ce faci o facultate poti iesi psiholog cu atestat si iti poti deschide cabinet.
Sau poti merge si la relatii publice de la profilul tau (acolo o sa-ti trebuieasca limbii straine) - vei ajuta clientii diferitor firme (asta daca vrei dori sa te angajezi ca consultant).
Sfatul meu este sa urmezi ce crezi ca ti-ar placea. Mult succes

| CiocolataCuMereSiScortisoara3 a răspuns:

Nu stiu dar care liceu are profil de psihologie imi spui si mie plz plz plz big grin