| AlexMaf28 a întrebat:

Vreau sa ma înscriu la facultate la Universitatea Alexandru Ioan Cuza din Iași. Daca la fisa de înscriere trec 2 facultati de la aceeași universitate si sunt acceptat la ambele si ma duc doar la o singura facultate, taxa de admitere o plătesc o dată sau de două ori?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti intra deodata la 2 facultati ale aceleiasi universitati.
Daca ai medie buna o sa intri maxim la una din ele, la cea pe care ai trecut-o prima in fisa de inscriere.

| AlexMaf28 explică (pentru anonim_4396):

Dacă pe fisa de înscriere trec de exemplu 3 facultati taxa de admitere o plătesc o singura data?

| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexMaf28):

Da.